Ze zákulisí natáčení filmu Raubíř Ralf a internet
Zdá se to jako včera, kdy jsme poprvé představili Litwakovu videohernu a hrdiny filmu Raubíř Ralf. V pořadí 52. animovaný snímek studia Disney vyprávěl o záporákovi, který se chtěl stát hrdinou.
Proto se Ralf vydá za slávou a medailí za hrdinství. Na své cestě nečekaně potká Vanilopku, blikající princeznu, která by moc chtěla závodit ve hře Cukr Káry. A ti dva se postupem času stanou nejlepšími kamarády.
Teď se Ralf, Vanilopka a jejich přátelé vracejí v dlouho očekávaném pokračování Raubíř Ralf a internet. Ralf a Vanilopka se tentokrát vydávají do nekonečného světa internetu, aby zachránili hru Cukr Káry. Než uvidíte film v kinech, můžeme si popovídat s režiséry Philem Johnstonem a Richem Moorem o tom, jak snímek vznikal, jak udělali z internetu jedno velké město a jak dostali Disney Princezny do jedné místnosti.
Jak vznikal příběh
"Nechtěli jsme dělat žádné pokračování příběhu, pokud bychom neměli fakt dobrý důvod," říká Johnston. A Moore dodává, že ten důvod se objevil, když dostali nápad zasadit nový děj do internetu.
"Okamžitě jsme uviděli velké příležitosti pro komedii i pro konflikt mezi hlavními dvěma hrdiny," říká Moore. "Od té doby jsme se pro tu myšlenku opravdu nadchli."
Vytváření světa internetu
Tvůrci se obávali toho, jak vytvořit obraz velmi rozmanitého a zdánlivě nekonečného světa internetu.
"Říkali jsme si, že není moc důvodů nebo prostředků, jak udělat z internetu město," popisuje Moore. "Vždyť to jsou jen servery a dráty. Jak bychom mohli zasadit příběh do mrakodrapu, který by byl plný krabic a drátů? I když je to technicky zajímavé, myslím, že by se na to z vizuálního hlediska nikdo nevydržel dívat."
Jenže na filmu pracoval úžasný tým umělců a designérů, kteří dokázali, že nic není nemožné.
Obyvatelé internetu
"Když si uvědomíte, že internet tvoří miliony webových stránek, začnete si představovat, že by svět internetu mohl vypadat jako velká města. New York, Londýn nebo L.A. Místo, které je rozděleno do různých čtvrtí, jako čtvrť sociálních médií, nákupní čtvrť nebo finanční čtvrť. Jenže město nemůže žít bez svých obyvatel," říká Moore.
Obyvatelé internetu ve filmu Raubíř Ralf a internet jsou rozděleni do dvou skupin: rezidenti a uživatelé. Uživatelé jsou lidé jako my, kteří denně surfují na internetu. Ve filmu je znázorňují avatary. Rezidenti trvale žijí v internetu a jejich vzhled se liší od uživatelů. "Pracují pro různé webové stránky a aplikace. Jejich úkolem je pomáhat uživatelům," vysvětluje Moore.
Disney Princezny
Vanilopka potká Disney Princezny v Oh My Disney.com. Je to poprvé, kdy se všechny princezny objeví pohromadě ve filmu.
Herečky, které propůjčily originální anglické hlasy Disney Princeznám, se setkaly poprvé v roce 2017 na jednom místě u příležitosti D23, akce pro členy oficiálního Disney fan klubu: Jodi Benson (Ariel), Paige O’Hara (Belle), Linda Larkin (Jasmína), Irene Bedard (Pocahontas), Anika Noni Rose (Tiana), Mandy Moore (Locika), Auli’i Cravalho (Vaiana), Kelly Macdonald (Merida) a také Sarah Silverman (Vanilopka).
Nebylo nutné je ani nijak přemlouvat. "Všem herečkám se ten nápad líbil," dodává Moore. A že své filmové postavy opravdu milují se projevilo, když se začaly nahrávat dialogy pro nový film.
"Každá herečka je se svou filmovou princeznou úzce spjatá. Při práci ve studiu to bylo u všech velmi patrné. Vždy po nahrávání jsme vyhradili trochu času a herečky si sedly s animátory. Povídaly o svých postavách a o způsobu, jak hlasově vytvářely jejich charaktery."
Další postavy Disney ve filmu
Pozorní diváci ale uvidí ve filmu ještě další překvapení známá také jako "Easter eggs", hlavně ve světě internetu. Nejvíce ve scénách z Oh My Disney. Moore říká:"Chtěli jsme udělat radost divákům, kteří podobná překvapení hledají. V tomto filmu si opravdu užijí."
Raubíř Ralf a internet vstoupí do kin 10.1. 2019